Menu

Ostrzeżenia dla podróżujących

25 maja 2017

Gwinea Bissau - ostrzeżenie dla podróżujących

W związku z narastającym kryzysem politycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Gwinei Bissau.

W związku z trwającym od połowy 2015 roku impasem politycznym, sytuacja bezpieczeństwa w Gwinei Bissau pogarsza się. Dochodzić może do groźnych demonstracji i zamieszek. Nie można wykluczyć gwałtownej eskalacji kryzysu.

W Gwinei Bissau utrzymuje się także wysoki poziom przestępczości. Kraj jest terenem aktywności gangów narkotykowych i przemytników, zdarzają się napady rabunkowe.

Obywatelom polskim przebywającym w Gwinei Bissau, MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa i śledzenie na bieżąco sytuacji. MSZ zaleca również zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz.


MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.


Poziom zagrożenia

 • Zachowaj zwykłą
  ostrożność
 • Ostrzegamy
  przed podróżą
 • Nie
  podróżuj
 • Opuść
  natychmiast