Menu

Ostrzeżenia dla podróżujących

13 września 2017

Kuba - ostrzeżenie dla podróżujących

Ze względu na skutki huraganu Irma, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami na Kubę.

Po przejściu huraganu sytuacja w wielu regionach Kuby jest trudna. Doszło do zniszczenia lub uszkodzenia istotnej infrastruktury. Pojawiają się kłopoty z zaopatrzeniem w artykuły pierwszej potrzeby oraz paliwo. Występują braki zasilania elektrycznego, wody, częściowo nie działa komunikacja telefoniczna (w tym GSM).

Najtrudniejsze warunki panują na wybrzeżu i wyspach w prowincjach środkowo-wschodniej części kraju. Większość hoteli znajdujących się na wyspach Cayo Santa María, Cayo Coco, Cayo Guillermo oraz w Varadero została poważnie uszkodzona.

Nie można wykluczyć wybuchu epidemii związanych podtopieniami i wysokimi temperaturami.

Obywatelom polskim planującym podróż na Kubę lub przebywającym na wyspie, MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do zaleceń służb porządkowych oraz zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz.


MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.


Poziom zagrożenia

 • Zachowaj zwykłą
  ostrożność
 • Ostrzegamy
  przed podróżą
 • Nie
  podróżuj
 • Opuść
  natychmiast